FavoriteLoadingFavori Filmlerime Ekle

Son Cellat

3017

Türk sineması ve yine bir dram filmi. Zaten Türk sineması dram ve belaltı geyik komedi filmlerinden oluşmuyor mu? Şöyle bir aksiyon macera filmi düşünüyorum bulamıyorum,Korku Gerilim? ehh bir kaç tane var ama düşük kalite, Animasyon desen A’sı bile yok.

Sanırım bunun nedeni Türk kültürü, yani türk insanının acıma duygusu, sahiplenme duygusu. Nerde bir dram var koşuyoruz yardım için, kendimizi onun yerine koyuyoruz. Sanırım Türk sinema yapımcılarıda bunu nasıl paraya çevireceklerini iyi analiz etmişler, Dram üzerine dram filmi pompalıyorlar bize. Son Cellat filmide bunlardan biri.

Son Cellat filminin yönetmeni beni daha önce hiç duymadığım Şahin Gök. Baş rolde usta oyuncu Kadir İnanır var. Bir de son zamanlar adını duyuran Atilla Saral.

Son Cellat filminin konusuna gelince askeri darbe sonrası hapishanede yaşanan olayları anlatıyor. Ülke askeri cunta ile yönetilir ve Yusuf (Atilla Saral) ile Cabbar’ın (Kadir İnanır) yolları hapishane kesişir. Yusuf eski bir savcıdır ve cinayet ile suçlanan Cabbar ile kader arkadaşı olurlar.
kadir inanır filmleri
Filmin ana teması ise dönemin cellatları ile idam suçlularının yaşadıkları iki taraflı dram. İdam eden ile idam edilenleri karşı karşıya getiren ve dönemin insan hayatlarını anlatan Son Cellat filmi konusu ile baya ses getiricek gibi görünüyor.

Son Cellat filmini daha dramatik yapan ise usta oyuncuların dramatik sahneleri oynamasındaki ustalığı. Zaten Kadir İnanır’ın oyunculuğuna birşey söylemek mümkün değil. Her filmi ile izleyiciyi sinemaya çeken gerçek bir sinema ustası.

Eğer siz de türk dram filmlerinden bıkmadıysanız ve dram filmlerini seviyor iseniz Son Cellat filmi tam sizin için ve Türkiye’de yaşadığınız için şanslısınız demektir çünkü sinemada bolca dram izleme şansına sahipsiniz. İyi Seyirler…

Yorumlar

Oyunculara Göre

yeşilçam erotik - erotik film izle - apk indir - film indir - mobil mp3 indir - izle - maç izle - taraftarium24