FavoriteLoadingFavori Filmlerime Ekle

Büyük Kin (1967) Ayhan Işık

3387

Büyük Kin filmi; eve döndüğünde bütün yakınlarını ölmüş bulan ayhanın hayattaki tek gayesi intikamdır.kendisine yardım edebilecekse bu katliamdan sağ kurtulan bir çocuktur…iyi bir macera filmi,özellikle yıldırım gencerin oyunu çok iyi…

Son dönemlerde çevrilen Barda, Tramvay gibi filmlerle kişisel travmaların nasıl şiddete dönüştüğünü seyretmiştik. Aslında şiddet Yeşilçam için yabancı bir kelime değil. İster Battal Gazi olsun, ister Yılmaz Güney usulü Westernler olsun, Yeşilçam’da şiddet uygulayan “kötü” adamlar her zaman vardı. Fakat yazımızın konusu olan Büyük Kin filminde olduğu gibi, şiddet uygulayan karakterlerin neden “canavarca” davrandığı pek irdelenmemiştir.

Ayhan Işık, Büyük Kin filminde seyirciyi yorgun düşmüş bir aslan gibi karşılamaktadır. Çevresinde 5 cesedin olduğu Ayhan Işık‘ın (Ömer) yaşadıkları gözlerinin önüne gelir ve bizde bu cinayetlerin sebebini öğrenmeye başlarız.
İkinci oğlunun doğumu sırasında kaybettiği eşinden sonra çocukları sayesinde hayata bağlanan Ömer (Ayhan Işık) büyük oğlunu evlendirmektedir. Annesi, babası, oğulları ve geliniyle mutlu bir hayat sürdürmeyi hedeflemektedir. Ömer’in bilmediği oğlunun düğününün psikolojik sorunları olan 3 kişinin düğünü takip ettiğidir.

Yıldırım Gencer‘in başını çektiği bu kişiler sabaha karşı eve girer, nene ve dede ile genç evlileri katleder. Psikolojik sorunları sebebiyle şiddete başvuran üçlüyü Ömer’in küçük oğlu Oğuz takip etmektedir ve toplum yeni bir psikolojik sorunları olan birey kazanmıştır. Biz öncelikle diğer üçlüyü inceleyelim.

Yorumlar

Oyunculara Göre

yeşilçam erotik - erotik film izle - apk indir - film indir - mobil mp3 indir - izle - maç izle - taraftarium24